Lyžovací/bobovací víkend

Lyžovací víkend, když v Brně skoro kvetou kyty?? Přečtěte si, jak jsme si to užili!

Celý víkend by se dal shrnout do tří slov: SUŠENKY, LYŽE, KENT

Proč sušenky: Po příjezdu do Olomouce a následném zabydlení se v klubovně blyo rozhodnuto, že se pustíme do pečení sušenek. Nejsou to vůbec obyčejné sušenky, ale Breptiny sušenky, které jak se jednou upečou, už nejdou přestat jíst. Holky vyrazily na nákup. Zřejmě měly velký hlad a tak se stalo, že sušenky se pekly celý páteční večer, polovinu páteční noci, celé sobotní dopoledne a část odpoledne. Nebudete věřit, ale mnohem delší dobu jsme je jedli. Bylo jich takové množství, že jsme si je ještě vezli i domů.

Proč lyže: Kuli tomu jsme sem přece jeli – lyžovat. V Brně v pátek odpoledne mohlo být tak 10°C. Světe div se, kousek za Olomoucí, v Hrubé Vodě na sjezdovce 50 cm sněhu. Naprostá paráda. Na sjezdovce byl výborný skokánek a tak se nenudili ani zkušenější lyžaři. Velký obdiv patří Símě a Lucce, kteří se lyžařskému umění teprve učily a zvládli to levou zadní. Velké „wašte“ si zaslouží také Hanka, která s sebou neměla lyže, a lyžovat ani nechtěla. Nakonec se však nechala zlákat a za chvilku již plně ovládla jízdu v pluhu.

Proč Kent: Kent je karetní hra, kterou jsme hráli v sobotu odpoledne. Hraje se ve dvojicích, a je třeba aby dvojice zvládla používat tajné znamení. Hra měla spoustu zvratů a nakonec skončila rozházením karet po celé místnosti, ale Lucka si snad už konečně pamatuje, že má říct „kent“.

Pár slov na závěr: Výpravu jsme si všichni moc užili a příští rok určitě pojedeme znova. Jediný, kdo se z výpravy nevrátil, jsou Hančiny boby, které jsme zapomněli na sjezdovce (moc se za to omlouvám a mrzí mě to). Lyžování je velká zábava, Sagitta je hodný a trpělivý učitel a kopec v Hrubé Vodě mírný! 🙂

Fotky zde:Lyžovací víkend
(bohužel máme fotek málo a žádné lyžovací, za rok to napravíme!)